• Učíme sa spolupráci na hodinách etickej výchovy

• 9. 5. 2022
        • Dnes sa žiaci šiesteho ročníka na etickej výchove učili o spolupráci. Zistili, že nie je jednoduché spolupracovať s každým, no nakoniec si k sebe našli cestu a spoločným úsilím došli všetci do cieľa.

• Tvoriví piataci na hodinách THD

• Na hodinách techniky piataci pracovali s korkom a vyrábali rôzne výrobky a samozrejme nezabudli ani na Deň matiek a tvorili kytičky a srdiečka pre naše mamičky.

Veríme, že aj piataci svoje mamičky potešili.

• Prekvapenie pre mamky ku Dňu matiek od našich žiakov

• 8. 5. 2022
        • Maľujem, maľujem krásny kvet. Taký kvet nevidel ešte svet.

Maľujem, maľujem ako viem, mamičke tento kvet zanesiem.

Krásne prekvapenia k dnešnému sviatku všetkých mám si pre svoje mamky pripravili žiaci III.B, IV.B a IV. A.

Veríme, že ich svojimi výtvormi potešili a prežili pekný deň.

• Popoludnie strávené spoznávaním svojho okolia

• 5. 5. 2022
        • Dnes v rámci krúžku "Spoznávajme svoje okolie" žiaci s p. učiteľkou Vaškovou a Tarabčákovou navštívili podzemné Archeologické múzeum Dolná brána a výstupom na Severnú vežu Dómu Sv. Alžbety sa im naskytli nádherné panoramatické výhľady na centrum mesta a široké okolie.

Košice sú naozaj krásnym mestom s množstvom zaujímavých miest.

• Pozvánka na festival - "ROZČÍTAJME KOŠICE"

• Dávame do pozornosti zaujímavé podujatie, ktoré pripravuje Knižnica pre mládež mesta Košice. Program sa uskutoční 14.5.2022 od 15:00  do 18:00, je určený pre rodiny s deťmi i širokú verejnosť a je zdarma.

Viac informácii nájdete v letáku.

• Popoludňajšia beseda v knižnici

• Žiaci 3.B a 4.A boli v rámci ŠKD na besede v knižnici s pani vychovávateľkou Štyriakovou. Rozprávali sa o našich domoch, od jaskýň až po súčasnosť. Hovorili aj o tom, čo máme robiť, keď sa stratíme, keďže sa blíži Deň nezvestných detí.

• Vyhodnotenie školského kola v stolnom tenise

• 3. 5. 2022
        • Školského turnaja v stolnom tenise sa zúčastnilo 45 žiakov a súťažili v troch kategóriách. Na našej škole sa stolnému tenisu žiaci venujú aj počas prestávok na chodbách školy, v rámci krúžkov v CVČ a po vyučovaní a u žiakov je veľmi obľúbený.

Víťazom školského kola blahoželáme a prajeme im ešte veľa športových úspechov!

• McDonnalds Cup

• 2. 5. 2022
        •

Zmiešané chlapčenské a dievčenské družstvá sa na ZŠ Postupimskej 29.4. stretli proti sebe vo futbalovom turnaji McDonnalds cup.

Súťažili žiaci a žiačky 3. a 4. ročníkov. Spomedzi piatich škôl si naša škola vybojovala krásne druhé miesto, vďaka čomu si deti odnášajú medaily a pohár pre školu. Žiakom a žiačkam ďakujeme za úspešnú reprezentáciu a učiteľom TSV za prípravu.

• Floorball Cup - dievčatá

• Naše žiačky 7.-9. ročníka sa zúčastnili súťaže Floorball Cup, kde si vybojovali výborné 4. miesto. Nepostúpili na krajské kolo ale boli vynikajúcimi súperkami pre ostatné školy. Za prípravu ďakujeme pani učiteľke Baliovej.

• Floorball Cup - okresné kolo, chlapci

• Žiaci 7.-9. ročníka sa zúčastnili súťaže Floorball Cup - okresné kolo, kde si vybojovali krásne 4. miesto z 9 škôl. Bojovali do posledných síl, no postúpiť sa im nepodarilo. Zo súťaže si odnášajú veľké skúsenosti a motiváciu do ďalšieho športovania. Za prípravu ďakujeme p.uč. Zvolenskému

• Okresné kolo v stolnom tenise

• Dňa 28.4. sa na našej škole organizovalo okresné kolo v stolnom tenise, kde sa stretli žiaci a žiačky druhého stupňa.

Našu školu úspešne reprezentovali Alexej Gálik, Šimon Kralik, Tomáš Orol a Dominik Harkabus. Chlapci sa umiestnili na úžasnom druhom mieste, vďaka čomu si odnášajú medaily a pohár pre školu.

Chlapcom ďakujeme za reprezentáciu a učiteľom TSV za organizáciu.