• Vyhodnotenie zimného kola matematickej súťaže 3x3

• 31. 1. 2024
        • Od septembra prebiehal na našej škole 1. ročník školskej matematickej korešpondenčnej súťaže 3x3, do ktorej sa mohli zapojiť žiaci II. stupňa. Žiaci v troch kolách riešili zaujímavé matematické úlohy, za ktorých riešenie získavali body a dnes p.riaditeľ výhercov súťaže v jednotlivých ročníkoch ocenil diplomom a malými vecnými cenami.

1. miesto - Samuel Gál V.B

1. miesto: Michal Vaľa VI.A

2. miesto: Radka Mária Kalakayová VI.A

3. miesto: Andrej Kmak VI.A a Samuel Lukáč  VI.A

1. miesto: Nela Longauerová VII.A

1. miesto: Martin Dulin  VIII.A

2. miesto: Leonard Motýľ  VIII.A

1. miesto: Ema Longauerová  IX.A

2. miesto: Dávid Harkabus   IX.A

3. miesto: Ivana Orosová  IX.B

Všetkým oceneným a zapojeným žiakom blahoželáme a tešíme sa na úspešných riešiteľov aj v letnom kole!

Viac informácii o súťaži nájdete tu:

VYHODNOTENIE_SUTAZE_3_x_3.pdf ​​​​​​​

• Skupinové vyučovanie v IV.A

• 29. 1. 2024
        • Napätie z polročného skúšania opadlo a tak sme si v IV.A  dovolili skupinové vyučovanie.  Film, interview, rozhovor, aj uhlopriečky sa skvele učia práve takto 👍. na záver VESMÍR našimi očami 🌟⭐

• Naša žiačka je Majsterkou Slovenska

• 29. 1. 2024
        • Veľmi sa tešíme z úspechu Viktórie Krajcárovej, žiačky VII.B, ktorá sa spolu s partnerom stala Majsterkou Slovenska v kategórii Junior 1 v Latinskoamerických tancoch.

Viki k tomuto úspechu blahoželáme!

• VYHODNOTENIE okresného kola Olympiády v ANGLICKOM JAZYKU

• 29. 1. 2024
        • V okresnom kole 34. ročníka Olympiády v anglickom jazyku nás výborne reprezentovali títo žiaci:

kat. 1A: Samuel Lechman VII.A – 6. miesto - úspešný riešiteľ

kat. 1B: Adam Tomko IX.B – 3. miesto

Srdečne blahoželáme!

• Vyhodnotenie okresného kola Olympiády v nemeckom jazyku

• 24. 1. 2024
        • V okresnom kole 34. ročníka Olympiády v nemeckom jazyku sa naši žiaci umiestnili na pekných miestach.

kat. 1A: Tomáš Edgar Hajduk VII.B – 5. miesto

kat. 1B: Ivana Orosová IX.B – 6. miesto

Súťažiacim srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov pri ďalšom štúdiu nemčiny!

• Beseda o Braillovom písme v ŠKD

• 24. 1. 2024
        • Dňa 23.1 sme mali veľmi zaujímavú besedu. Navštívili nás p. Tkáčová a p. Benkeová, pracovníčky z Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS). Na besede spojenej s prezentáciou pomôcok na výučbu a používanie Braillovho písma sa žiaci dozvedeli veľa nových informácií:

• o Braillovom písme - jeho histórii, význame a dôležitosti pre nevidiacich. Deti mali možnosť vidieť a vyskúšať si pomôcky pre nevidiacich,
          • o pomôckach pre nevidiacich - tabuľku a bodkovadlo používané na ručné písanie Braillovho písma, mechanický Pichtov písací stroj, reliéfne pomôcky, knihy a mobilný telefón pre nevidiacich.

ÚNSS ďakujeme za zaujímavú a poučnú besedu.

• Vzácna návšteva na florbalovom krúžku

• 23. 1. 2024
        • V pondelok k nám na krúžok florbalu zavítala reprezentantka Slovenska vo florbale na majstrovstvách sveta Danka Hrabovská. Našim športovcom priniesla cenné rady, namotivovala ich do ďalšej práce na krúžku a takisto ukázala nové techniky práce s hokejkou.

Deti boli z Dankinej návštevy veľmi nadšené a tešia sa na ďalšiu spoluprácu.

• Beseda o zimných športoch v ŠKD

• 19. 1. 2024
        • V ŠKD sme zažili príjemné popoludnie pri besede o zimných športoch. Privítali sme zberateľa pána Ľubomíra Bateľa. Zaujal nás časťou z obdivuhodnej zbierky hokejových dresov, hokejok, kníh, pukov, brožúr....

Najhodnotnejšie kúsky z jeho obrovskej zbierky:

maska - J.Holeček, dresy Majstrov sveta z rokov 1972-1976, hokejka - J. Jáger, J. Slafkovský, lapačka - J. Holeček, dres - V. Lukáč.

Deti si z besedy odniesli kopec zážitkov a informácií. V závere si zahrali mini hokej. Vrelá vďaka. Tešíme sa na budúcu návštevu.