• Niečo o nás

Školský klub detí je zariadením pre výchovu detí v čase mimo vyučovania. Plní úlohu pedagogickú a sociálnu. Vytvára podmienky pre pozitívne využívanie voľného času, rozvíjanie záujmov, smeruje k zdravému telesnému, duševnému vývinu a k ochrane detí pre negatívnymi vplyvmi vonkajšieho prostredia.

K dosiahnutiu týchto cieľov napomáha pravidelné striedanie výchovných oblastí – spoločensko vednej, esteticko-výchovnej, pracovno-technickej, prírodovednej a environmentálnej, telovýchovnej a vzdelávacej – upevňovanie učiva zábavnou a hravou formou.

Oddelenia ŠKD v šk. roku 2022/2023

Deti boli zaradené do siedmich oddelení, v ktorých s nimi pracujú kvalifikované vychovávateľky:

Oddelenie                                vychovávateľ

I. oddelenie         I.A a IV.A       Mgr. Tomčiková

II. oddelenie        I.B a IV.B       p. Jendrálová

III. oddelenie       II.A a IV.A      p. Štyriaková

IV. oddelenie       II.B a IV.A      p. Aliová

V. oddelenie        II.C a IV.B      p. Jureková

VI. oddelenie       III.A a IV.B     Mgr. Demianová

VII. oddelenie      III.B a IV.B     p. Brecková

Prevádzka ŠKD

Na svoju činnosť využívame triedy, herňu, počítačovú  učebňu, telocvičňu, zelenú telocvičňu, multifunkčné ihrisko a detské ihrisko s preliezačkami.
      Vychovávateľky sa riadia pri svojej činnosti týždenným plánom, resp. plnia úlohy vyplývajúce z plánu celoklubových aktivít.
      Školský klub detí slúži pre potreby detí v každý pracovný deň v čase od 6.oo do 17.oo hod.
      Popoludňajšia činnosť sa začína po ukončení vyučovania.

Prihlasovanie  do  ŠKD
      – na základe žiadosti o prijatie dieťaťa do ŠKD vydá riaditeľ školy rozhodnutie o prijatí do ŠKD

Odhlasovanie zo ŠKD
      – uskutočňuje sa písomnou formou do posledného dňa predchádzajúceho mesiaca

Akékoľvek zmeny skutočností uvedených rodičom v Osobnom spise dieťaťa konzultuje rodič písomne resp. osobne s vychovávateľkou dieťaťa napr. zmena odchodu zo ŠKD, zmena bydliska a pod.

Platba za pobyt v ŠKD

– trvalým príkazom z vášho účtu alebo
      – poštovou poukážkou typu U /oznámte to vychovávateľke/
      Údaje o prijímateľovi:  ZŠ s MŠ Masarykova 19/A, Košice 040 01