• Niečo o nás

Školský klub detí je zariadením pre výchovu detí v čase mimo vyučovania. Plní úlohu pedagogickú a sociálnu. Vytvára podmienky pre pozitívne využívanie voľného času, rozvíjanie záujmov, smeruje k zdravému telesnému, duševnému vývinu a k ochrane detí pre negatívnymi vplyvmi vonkajšieho prostredia.

K dosiahnutiu týchto cieľov napomáha pravidelné striedanie výchovných oblastí – spoločensko vednej, esteticko-výchovnej, pracovno-technickej, prírodovednej a environmentálnej, telovýchovnej a vzdelávacej – upevňovanie učiva zábavnou a hravou formou.

Oddelenia ŠKD v šk. roku 2021/2022

Deti boli zaradené do šiestich oddelení, v ktorých s nimi pracujú kvalifikované vychovávateľky:
      1. oddelenie  Mgr. Natália Demianová
      2. oddelenie  p. Patrícia Brecková
      3. oddelenie  Mgr. Katarína Tomčiková
      4. oddelenie   Mgr. Miriam Benková Šimonová
      5. oddelenie  p. vych. Bibiána Štyriaková
      6. oddelenie  p. Viera Mižišinová

Prevádzka ŠKD

Na svoju činnosť využívame triedy, herňu, počítačovú  učebňu, telocvičňu, zelenú telocvičňu, multifunkčné ihrisko a detské ihrisko s preliezačkami.
      Vychovávateľky sa riadia pri svojej činnosti týždenným plánom, resp. plnia úlohy vyplývajúce z plánu celoklubových aktivít.
      Školský klub detí slúži pre potreby detí v každý pracovný deň v čase od 6.oo do 17.oo hod.
      Popoludňajšia činnosť sa začína po ukončení vyučovania.

Prihlasovanie  do  ŠKD
      – na základe žiadosti o prijatie dieťaťa do ŠKD vydá riaditeľ školy rozhodnutie o prijatí do ŠKD

Odhlasovanie zo ŠKD
      – uskutočňuje sa písomnou formou do posledného dňa predchádzajúceho mesiaca

Akékoľvek zmeny skutočností uvedených rodičom v Osobnom spise dieťaťa konzultuje rodič písomne resp. osobne s vychovávateľkou dieťaťa napr. zmena odchodu zo ŠKD, zmena bydliska a pod.

Platba za pobyt v ŠKD

– trvalým príkazom z vášho účtu alebo
      – poštovou poukážkou typu U /oznámte to vychovávateľke/
      Údaje o prijímateľovi:  ZŠ s MŠ Masarykova 19/A, Košice 040 01