• BOTANIKIÁDA 2024

• 16. 5. 2024
        • Dňa 15.5. sa žiačky Kristínka Bonová V.A a Nikita Magnes V.B, po úspechu v školskom kole, zúčastnili regionálneho kola Botanikiády v Botanickej záhrade UPJŠ. Téma tohto ročníka bola: Viem, čo zjem.

Ďakujeme za reprezentáciu našej školy. 🙂

• Didaktické hry v bláznivých účesoch

• 14. 5. 2024
        • Štvrtok a piatok boli venovované nielen didaktickým hrám, ale aj dňom bláznivých účesov.

Kreativita nemala hraníc a mohli sme obdivovať skutočne umelecké diela 😉.

Didaktické hry boli boli realizované počas dvoch dní. Vo štvrtok počas jednotlivých hodin prebehla teoretická príprava a v piatok pohybové aktivity. Z Mestského parku sa ozývali radostné a povzbudzujúce výkriky počas rôznych pohybových aktivít, súťaží. 🤸‍♀️🏃‍♂️

• Exkurzia žiakov v Oswienčime

• 14. 5. 2024
        • 13. mája sa žiaci 8. a 9. ročníka zúčastnili exkurzie do štátneho múzea bývalého koncentračného tábora - Osvienčim. Počas prehliadky so slovensky hovoriacim sprievodcom sa dozvedeli, čo sa dialo v Európe počas druhej svetovej vojny. Najprv navštívili koncentračný tábor Auschwitz I a neskôr aj rozsiahlejší komplex, ktorý nazvali Auschwitz II - Birkenau.

Exkurzia do Osvienčimu bola veľmi silným zážitkom. Pomohla nám pochopiť hrôzy holokaustu a dôležitosť boja proti všetkým formám neznášanlivosti a diskriminácie.

• Upratovanie okolia školy a Mlynského náhonu

• 9. 5. 2024
        • 9. mája sa žiaci II. stupňa zapojili do iniciatívy "UPRACME SLOVENSKO" a v rámci tejto akcie sa pustili do vyzbierania odpadkov v okolí Mlynského náhonu, keďže je to jedno z najkrajších miest v Košiciach a pre viacerých žiakov našej školy aj častým miestom oddychu.

Veríme, že aj takýmito aktivitami podporíme u našich žiakov vzťah k prírode, ekológii a občiansky aktivizmus.🌍

• Zážitkové učenie "Prepoj sa s prírodou"

• 8. 5. 2024
        • Uplynulý týždeň si naši štvrtáci opäť vyskúšali zážitkové učenie. "Prepoj sa s prírodou" ich nasmerovalo započúvať sa do jej reči a uvedomiť si, že všetci sme jej súčasťou. Sprievodné slovo dobrovoľníkov z organizácie Nova Akropolis, striedali cvičenia, úlohy a možnosť zúčastniť sa spoločného kruhového tanca. Rozprávanie o skrytých zákonoch platných v prírode i v človeku a aktivity na rozvoj imaginácie, boli pre vštkých veľmi pútavé.

• Exkurzia ôsmakov na Okresnom súde

• 6. 5. 2024
        • Dňa 6.5.2024 sa vybraní žiaci VIII. ročníka v rámci vyučovania trestného práva na hodinách OBN zúčastnili exkurzie na Okresnom súde Košice I. Súdne pojednávanie a následná beseda so sudcom boli pre žiakov zaujímavým i poučným zážitkom a učite priseli k zvýšeniu právneho povedomia našich ôsmakov.