• Vyhodnotenie zberu papiera a zberu gaštanov
      • Pasovanie prvákov

• 25. 11. 2021
        • Pre žiakov prvého ročníka bol 25. november 2021 slávnostným dňom. Prvácke triedy sa  zmenili na kráľovstvo a nedočkaví žiaci čakali na príchod kráľa a kráľovnej. Aby mohli byť pánom kráľom pasovaní za právoplatných žiakov školského cechu, museli predviesť, čo sa naučili. Musíme uznať, išlo im to naozaj výborne. V závere zložili prvácky sľub, ktorým potvrdili, že sa budú učiť a správať tak, ako sa na ozajstného prváčika patrí. Nechýbali ani darčeky a pamätné dekréty. Poďakovanie patrí pani triednym učiteľkám a pani vychovávateľkám, ktoré túto peknú akciu pripravili. Prváčikom prajeme, nech sa im v škole darí.

• Projektové vyučovanie na hodinách biológie v 5.A a 5.B

• 23. 11. 2021
        • Na hodinách biológie naši piataci formou projektového vyučovania spoznávajú okolitú prírodu a svet okolo nás.

Veľmi pekné práce/projekty spracovali:

Diana Štipčičová z V. B - téma Pohyblivé akvárium (recyklácia kartónu)

Natalia Dupkalová a Chiara Hatalová z V.A - téma Poznávanie lesných drevín

Tomáš Kmeťko z V.B - téma Fotosyntéza rastlín.

• Európsky týždeň boja proti drogám

• 22. 11. 2021
        • Tento významný deň ripadá každoročne na tretí novembrový týždeň. Cieľom tohtoročných aktivít regionálnych úradov verejného zdravotníctva je zdôrazniť význam prevencie v boji proti zneužívaniu drog a zároveň zvýšiť povedomie o legálnych aj nelegálnych drogách.

• 17. november - Deň študentov a ich otázka  "Načo nám je vzdelanie?"
        • Súťaž iBOBOR

• 14. 11. 2021
        • Matematicko - informatická súťaž iBOBOR prebiehala v priebehu minulého týždňa aj na našej škole. Žiaci 2. až 9. ročníka riešili zaujímavé úlohy v rôznych kategóriách. Blahoželáme úspešným riešiteľom!

• Tanečný kurz

• 14. 11. 2021
        • Žiaci ôsmeho ročníka začali kurz spoločenských tancov, ktorý je na našej škole už dlhoročnou tradíciou. Pod vedením diplomovaného trénera sa žiaci naučia základy štandardných aj latinsko-amerických tancov. Zároveň sa učia o etikete a slušnom správaní počas rôznych spoločenských akcií.

• Tréneri v škole

• 9. 11. 2021
        • Pokračujeme v projekte Tréneri v škole. Aj tento rok majú naši druháci zaujímavé hodiny telesnej výchovy. Žiaci sú zanietení a vždy sa veľmi tešia. Priebežne budeme dopĺňať fotografie a videá z hodín.

• 1. 11. 2021
        • V rámci projektu Záložka do knihy spája školy: Očarujúci svet knižných príbehov, rozprávok a básní.

Žiaci prvého stupňa počas výtvarnej výchovy a pracovného vyučovania a zároveň deti v ŠKD v esteticko-výchovnej oblasti a pracovno-technickej činnosti vyrábali záložky pre partnerskú školu v Trstíne, aby nadviazali spoluprácu s deťmi z inej školy.