• Beseda o včelách v ŠKD

• 3. 12. 2022
        • V ŠKD sa deti na celoklubovej besede mohli dozvedieť o živote včiel a včelárov. Odpovedali na otázky, vymaľovali si včielku Maju alebo úľ. Na záver ochutnali sladký med.

• Súťaže Všetkovedko a Expert geniality

• 30. 11. 2022
        • Dnes 30.11.2022 sa v našej škole uskutočnila súťaž Všetkovedko a Expert geniality. Veríme, že sa našim žiakom darilo a že si overili svoje vedomosti v rôznych oblastiach.

• Basketbalová súťaž 3x3

• 29. 11. 2022
        • Žiaci 8. a 9. ročníka sa 29.11. zúčastnili basketbalovej súťaže 3x3. Za svoj výborný herný prejav a basketbalové výkony sa nemusia hanbiť, ale na prvé miesto to tentokrát nestačilo. Nakoniec si spomedzi veľkej konkurencie vybojovali 4. miesto.

• Projekt MODULY 2022/2023 - druhá hodina
      • Deti z MŠ navštívili interiérové ihrisko Jaymo
      • Otvorená hodina matematiky pre budúcich prváčikov
      • Beseda o závislostiach                                             s MUDr. Alenou Škvarlovou
        • Beseda o závislostiach s MUDr. Alenou Škvarlovou

• 24. 11. 2022
        • Fotky. Dňa 23.11.sa uskutočnila beseda s pani doktorkou MUDr. Alenou Škvarlovou na tému závislosti. Deti téma zaujala o čom svedčilo množstvo otázok. Beseda prebehla v 6.odd. s pani vychovávateľkou Tomčikovou.

• Srdečne Vás pozývame stráviť predvianočné obdobie na Masarykovej

• 23. 11. 2022
        • Aj na našej škole sme si nielen pre žiakov, ale aj pre rodičov a budúcich prváčikov pripravili rôzne aktivity, ktorými si v pohodovej športovej a sviatočnej atmosfére chceme užiť predvianočné obdobie.

10.decembra vás všetkých pozývame na Stolnotenisový turnaj pre žiakov, rodičov a zamestnancov školy.

13.decembra v rámci "DOD - Vianoce v škole" vás pozývame na prehliadku našej školy spojenú s tvorivými dielňami, burzou výrobkov a posedením pri vianočnom stromčeku.

Tešíme sa na spoločne strávený predvianočný čas.

• Výborné umiestnenie v Okresnom kole v stolnom tenise

• 15. 11. 2022
        • 15.11. nás úspešne reprezentovali žiaci našej školy na Okresnom kole v stolnom tenise. Šimon Kralik, Alexej Gálik, Daniel Šulkovský, Adam Seman, Dominik Varga a Martin Hudák si v turnaji vybojovali výborné

2. miesto.

Chlapcom gratulujeme a prajeme ďalšie športové úspechy.

• Úspech našej žiačky vo výtvarnej súťaži

• 15. 11. 2022
        • Vo výtvarnej súťaži Najkrajší sen, získala                1. miesto v III. kategórii naša žiačka Radoslava Mária Kalakayová z V.A.           Za odborné vedenie ďakujeme pani učiteľke Mgr. Janke Jankovej.

Radke gratulujeme k veľkému úspechu v silnej konkurencii!

• Projekt MODULY 2022/2023 - Tance do škôl

• 14. 11. 2022
        • Žiaci II.A a III.A sa zapojili v rámci hodín telesnej výchovy do projektu MODULY, ktorý sprostredkováva Tanečné štúdio Hviezdička. Cieľom projektu je ponúknuť ozvláštnenie hodín telesnej výchovy, rozvinúť a nasmerovať záujem o tanec v jeho širokej štýlovej, rytmickej a výrazovej rozmanitosti, motivovať a vytvoriť vzťah k tanečnému prejavu a improvizačnej tvorivosti. Súčasťou modulu je nácvik viacerých tanečných štýlov v ich základnej podobe, ktoré sa prepoja v záverečnú kombináciu a prezentáciu.

• Jesenné upratovanie detského ihriska

• 14. 11. 2022
        • Stromy farebné lístie zhodili, aby sa na zimu pripravili. Perina z lístia detské ihrisko zasypala, keby tak prišla víla, čo by to lístie odpratala. Naši škôlkari s pani učiteľkami na vílu nečakali, lístie s radosťou odhrabali.

• Stolnotenisový turnaj

• 9. 11. 2022
        • V uplynulých týždňoch sa na našej škole počas veľkých prestávok konal stolnotenisový turnaj. Žiaci a žiačky súperili proti sebe v napínavých zápasoch kde ukázali svoj talent, tvrdý tréning a šikovnosť. Žiaci a žiačky na najlepších umiestneniach získali vecné ceny, diplomy, poháre a postup na okresné kolo. Za organizáciu ďakujeme pánom učiteľom Hančinovi a Zvolenskému

• Tretiaci si na hodine vlastivedy vytvorili svoje vlastné MESTO
      • Hodina biológie v VI.B s témou blízki spoločníci človeka

• 8. 11. 2022
        • Niektorí žiaci doniesli na hodinu biológie názorné pomôcky, svojich domácich miláčikov, porozprávali nám ako sa o nich starajú, ako s nimi trávia voľný čas a čo si navzájom poskytujú. Na návšteve boli mladé jedince slimáka afrického a vajíčka, škrečok Škreky a korytnačka Merci, žiaci sa počas celého vyučovania o nich príkladne starali a dávali na nich pozor.

Ďakujeme aj zvieratkám, že to s nami vydržali a zvládli rušný deň v škole :)

• Pozdravy pre klientov DSS pri príležitosti mesiaca úcty k starším

• 7. 11. 2022
        • Pri príležitosti mesiaca úcty k starším, deti v ŠKD tvorivo vyrábali pozdravy pre klientov Domova sociálnych služieb v Barci.Klienti sa veľmi potešili, poniektorí boli tak dojatí, že neudržali slzičku. Boli veľmi šťastní že si na nich niekto spomenul.ĎAKUJEME všetkým oddeleniam ŠKD že sa podieľali na výrobe krásnych pozdravov.

• IT Show: Výstava IT technoógií

• 6. 11. 2022
        • V piatok 4. novembra sa naši deviataci a ôsmaci zúčastnili Výstavy technológií v OC Optima - IT SHOW Datacomp, ktorá už po piatykrát priniesla do Košíc najnovšie technológie, trendy zo sveta IT, expertov IT, herný ošiaľ, súťaže ako aj známeho influencera, herca a moderátora Andreja Bičana.

Výstavu sme si užili a každý z nás si tu našiel niečo zaujímavé :)

• Kurz spoločenského tanca v VII. ročníku

• 3. 11. 2022
        • Žiaci VII. ročníka absolvujú v najbližších týždňoch kurz spoločenského tanca a spoločenskej výchovy a už majú za sebou prvú hodinu.

Išlo im to výborne a my im prajeme, nech sa im takto dobre tancuje aj naďalej :)