• Letný tábor - 9.deň

• 18. 7. 2022
        • Posledný deň letného tábora sme strávili na dopravnom ihrisku aj keď nám ráno počasie veľmi neprialo. Deti si najviac užili dopravné ihrisko, hrady, ihrisko so šmykľavkou, futbalové ihrisko a trampolínu. Nezabudli sme ani na nákupy darčekov. V závere nechýbala ani zmrzlina, pizza a iné pochutiny. Všetkým želáme veselé prázdniny plné zážitkov. Dovidenia v septembri.

• Letný tábor - 8.deň

• 15. 7. 2022
        • Ďalším zaujímavým miestom na našich výletoch bol kaštieľ Betliar, ktorý bol v minulosti sídlom rodiny Andrássyovcov. Sprievodkyňa nás pútavým spôsobom oboznámila s ich životom. Prezreli sme si všetky ponúkané expozície, ako aj krásny a udržiavaný anglický park. Na oddych sme využili park neďaleko kaštieľa. Nemohli sme odísť bez nakupovania upomienkových predmetov....a hurá do autobusu. Už sa tešíme na ďalší deň.

• Letný tábor - 7.deň

• 14. 7. 2022
        • Tento deň sme strávili v Čermeľskom údolí nazývanom Alpinka. Do údolia sme sa dopravili známou lokomotívou Katka. V areáli sme využili lanový park Tarzania, na ktorý sa deti veľmi tešili. Vyskúšali si svoje sily a odvahu. Niektorí prekonali svoj strach z prekážok a lanovú dráhu aj napriek strachu zvládli. Aj dnešný deň sme využili všetky atrakcie, ktoré Alpinka poskytuje. Bez povšimnutia neostali ani okolité stánky v ktorých si nakúpili drobnosti, ktoré ich zaujali. V závere sme sa presunuli na konečnú stanicu Košickej detskej historickej železnice, kde sme absolvovali jazdu na drezinách. Po jazde sme sa presunuli do školy. Za nami je ďalší zaujímavý deň plný zážitkov.

• Letný tábor - 6.deň

• 12. 7. 2022
        • Kaštieľ v Markušovciach a Letohrádok Dardanely nás milo prekvapil. Sprievodkyňa zaujímavo a pôsobivo prispôsobila výklad o živote grófov a služobníctva v kaštieli. V Letohrádku, kde sa kedysi panstvo zabávalo sme si dnes vypočuli grécku mytológiu o Afrodite a Poseidonovi.

• Letný tábor - 5.deň

• 12. 7. 2022
        • Tento deň sme strávili v letnom tábore trochu inak. V SLOVENSKOM NÁRODNOM MÚZEU sa deti dozvedeli niečo o histórii Levoče a v interaktívnom MÚZEU ŠPECIÁLNEHO ŠKOLSTVA si otestovali svoje zmysly,

Prešli sme popri hradbách od Košickej po Menhardskú bránu. Dopočuli sme sa veľa zaujímavých informácií.

• Letný tábor - 4.deň
      • Letný tábor - 3.deň

• 8. 7. 2022
        • Veľa zábavy si deti užili v areáli Anička. Deň plný pohybových aktivít a smiechu sa všetkým veľmi páčil.

• Letný tábor - 2.deň
      • Letný tábor - 1.deň

• 5. 7. 2022
        • Deti mali nabitý program zaujímavými aktivitami.

Pred slnkom sa ukryli v Jaskyni Zlá diera do ktorej mohli vstúpiť iba s prilbami a baterkami.

Ďalšiu zastávku mali na výhliadke Srdiečko...

...a nakoniec navštívili zrúcaninu hradu Lipovec, ktorý je nazývaný aj Zámčisko podľa brala na ktorom sa nachádza.

• Slávnostné ukončenie školského roka a odovzdávanie vysvedčení
      • Deti z I. oddelenia ŠKD vo Východoslovenskom múzeu

• 5. 7. 2022
        • Dňa 28.6. navštívili deti z I. oddelenia Východoslovenské múzeum, kde sa oboznámili s prírodovednou  expozíciou - Príroda Karpát. Na expozícii bola deťom predstavená história Zeme, vznik hornín a minerálov, skamenelý svet, pôvaby rastlín a rôznorodosť živočíšnych druhov. Cestou do školy si deti pochutili na výbornej zmrzline, ktorá ich príjemne osviežila.

• Aktivity detí v mesiaci júl - V. oddelenie ŠKD

• 5. 7. 2022
        • Ku dňu otcov vyrobili deti nádherné stromčeky šťastia.

Koncom júla navštívili Východoslovenské múzeum kde si mohli pozrieť prírodné krásy krajín Vyšehradskej skupiny na 60- tich fotografiách prírody. Potom prešli do podzemia, kde je vystavený Košický poklad, ktorý objavili v roku 1935 pri stavebných prácach na Hlavnej ulici. Je to najbohatší nález zlatých mincí na Slovensku. Na záver deti čakalo prekvapenie - ryžovanie zlata. Každý si mohol vyskúšať nájsť vlastné zlatinky zahrabané v piesku.