• Školské kolo olympiády v nemeckom jazyku – 33. ročník

• 7. 12. 2022
        • Talentovaní žiaci našej školy súťažili v školskom kole OLYPMIÁDY V NEMECKOM JAZYKU

V kategórii 1A  súťažilo 6 žiakov:

1. miesto – Adam Ondika – VII.A

2. miesto – Adam Dura – VII.A

3. miesto – Lukáš Varga – VII.A

V kategórii 1B súťažili 4 žiaci:

1.miesto – Nina Čižmárová – VIII.B

2.miesto – Ivana Orosová – VIII.B

3.miesto – Ema Longauerová – VIII.A

Adam, Nina, Ivana a Adam budú našu školu reprezentovať v okresnom kole dňa 18.1.2023

Prajeme veľa šťastia a držíme palce!

• Školské kolo olympiády v anglickom jazyku 2022/2023

• 7. 12. 2022
        • Testovania sa zúčastnilo 19 žiakov v kategórii 1A ( 5.-7. ročník) a 27 žiakov v kategórii 1B

(8.-9. ročník).

Výsledky:

kategória 1A:

1. miesto - Tamara Bónová (VII.B)

2. miesto - Šimon Očenáš (VII.B)

3. miesto - Tomáš Edgar Hajduk (VI.B)

kategória 1B:

1. miesto – Adam Tomko (VIII.B)

2. miesto – Oliver Tӧkӧly (IX.A)

3. miesto – Rebecca Michvociková (IX.A)

Tamarke a Adamovi prajeme veľa šťastia v okresnom kole!

• Mikuláš v materskej škole

• 6. 12. 2022
        • Mikuláš s anjelmi zavítal aj do materskej školy.

Potešili sa všetci drobčekovia, pred Mikulášom vystupovali v triede Mravčekovia.

Zahanbiť sa nedali ani v triede Sovičky, veď všetci za odmenu dostali mikulášske balíčky.

• Navštívil nás Mikuláš

• 6. 12. 2022
        • Na škole sa dnes po chodbách prechádzalo veľa čertíkov, anjelikov ale aj škriatkov. Rozžiarené oči, veselé výkriky a úsmevy sa objavili na tvárach žiakov, keď do tried vkročil Mikuláš spolu s anjelmi. Žiaci recitovali básničky, spievali piesne a dostali balíčky plné prekvapení.

• Prváci na hodine informatiky kreslili vianočný stromček
      • Vyhodnotenie zberu gaštanov
      • Červená stužka - podpora zo IV.B

• 3. 12. 2022
        • Počas 1.decembra – medzinárodného dňa HIV a AIDS, si ľudia z celého sveta pripínajú červenú stužku, ktorá je medzinárodným symbolom solidarity s ľuďmi žijúcimi s HIV alebo AIDS a je aj značkou, pre upevňovanie povedomia o HIV a AIDS medzi ľuďmi.

• Beseda o včelách v ŠKD

• 3. 12. 2022
        • V ŠKD sa deti na celoklubovej besede mohli dozvedieť o živote včiel a včelárov. Odpovedali na otázky, vymaľovali si včielku Maju alebo úľ. Na záver ochutnali sladký med.

• Súťaže Všetkovedko a Expert geniality

• 30. 11. 2022
        • Dnes 30.11.2022 sa v našej škole uskutočnila súťaž Všetkovedko a Expert geniality. Veríme, že sa našim žiakom darilo a že si overili svoje vedomosti v rôznych oblastiach.

• Basketbalová súťaž 3x3

• 29. 11. 2022
        • Žiaci 8. a 9. ročníka sa 29.11. zúčastnili basketbalovej súťaže 3x3. Za svoj výborný herný prejav a basketbalové výkony sa nemusia hanbiť, ale na prvé miesto to tentokrát nestačilo. Nakoniec si spomedzi veľkej konkurencie vybojovali 4. miesto.

• Projekt MODULY 2022/2023 - druhá hodina
      • Deti z MŠ navštívili interiérové ihrisko Jaymo
      • Otvorená hodina matematiky pre budúcich prváčikov
      • Beseda o závislostiach                                             s MUDr. Alenou Škvarlovou
        • Beseda o závislostiach s MUDr. Alenou Škvarlovou

• 24. 11. 2022
        • Fotky. Dňa 23.11.sa uskutočnila beseda s pani doktorkou MUDr. Alenou Škvarlovou na tému závislosti. Deti téma zaujala o čom svedčilo množstvo otázok. Beseda prebehla v 6.odd. s pani vychovávateľkou Tomčikovou.

• Srdečne Vás pozývame stráviť predvianočné obdobie na Masarykovej

• 23. 11. 2022
        • Aj na našej škole sme si nielen pre žiakov, ale aj pre rodičov a budúcich prváčikov pripravili rôzne aktivity, ktorými si v pohodovej športovej a sviatočnej atmosfére chceme užiť predvianočné obdobie.

10.decembra vás všetkých pozývame na Stolnotenisový turnaj pre žiakov, rodičov a zamestnancov školy.

13.decembra v rámci "DOD - Vianoce v škole" vás pozývame na prehliadku našej školy spojenú s tvorivými dielňami, burzou výrobkov a posedením pri vianočnom stromčeku.

Tešíme sa na spoločne strávený predvianočný čas.

• Výborné umiestnenie v Okresnom kole v stolnom tenise

• 15. 11. 2022
        • 15.11. nás úspešne reprezentovali žiaci našej školy na Okresnom kole v stolnom tenise. Šimon Kralik, Alexej Gálik, Daniel Šulkovský, Adam Seman, Dominik Varga a Martin Hudák si v turnaji vybojovali výborné

2. miesto.

Chlapcom gratulujeme a prajeme ďalšie športové úspechy.

• Úspech našej žiačky vo výtvarnej súťaži

• 15. 11. 2022
        • Vo výtvarnej súťaži Najkrajší sen, získala                1. miesto v III. kategórii naša žiačka Radoslava Mária Kalakayová z V.A.           Za odborné vedenie ďakujeme pani učiteľke Mgr. Janke Jankovej.

Radke gratulujeme k veľkému úspechu v silnej konkurencii!

• Projekt MODULY 2022/2023 - Tance do škôl

• 14. 11. 2022
        • Žiaci II.A a III.A sa zapojili v rámci hodín telesnej výchovy do projektu MODULY, ktorý sprostredkováva Tanečné štúdio Hviezdička. Cieľom projektu je ponúknuť ozvláštnenie hodín telesnej výchovy, rozvinúť a nasmerovať záujem o tanec v jeho širokej štýlovej, rytmickej a výrazovej rozmanitosti, motivovať a vytvoriť vzťah k tanečnému prejavu a improvizačnej tvorivosti. Súčasťou modulu je nácvik viacerých tanečných štýlov v ich základnej podobe, ktoré sa prepoja v záverečnú kombináciu a prezentáciu.

• Jesenné upratovanie detského ihriska

• 14. 11. 2022
        • Stromy farebné lístie zhodili, aby sa na zimu pripravili. Perina z lístia detské ihrisko zasypala, keby tak prišla víla, čo by to lístie odpratala. Naši škôlkari s pani učiteľkami na vílu nečakali, lístie s radosťou odhrabali.