• Letný tábor - 4.deň
      • Letný tábor - 3.deň

• 8. 7. 2022
        • Veľa zábavy si deti užili v areáli Anička. Deň plný pohybových aktivít a smiechu sa všetkým veľmi páčil.

• Letný tábor - 2.deň
      • Letný tábor - 1.deň

• 5. 7. 2022
        • Deti mali nabitý program zaujímavými aktivitami.

Pred slnkom sa ukryli v Jaskyni Zlá diera do ktorej mohli vstúpiť iba s prilbami a baterkami.

Ďalšiu zastávku mali na výhliadke Srdiečko...

...a nakoniec navštívili zrúcaninu hradu Lipovec, ktorý je nazývaný aj Zámčisko podľa brala na ktorom sa nachádza.

• Slávnostné ukončenie školského roka a odovzdávanie vysvedčení
      • Deviataci sa dnes lúčili so školou aj žiakmi

• 30. 6. 2022
        • Hlučne a zábavne sa dnes rozlúčili deviataci so školou, učiteľmi a všetkými žiakmi.

Nech Vám tá dobrá nálada, milí naši deviataci, vydrží a na Vašu základnú školu Vám zostanú tie najkrajšie spomienky!!!

• Deti z I. oddelenia ŠKD vo Východoslovenskom múzeu

• 5. 7. 2022
        • Dňa 28.6. navštívili deti z I. oddelenia Východoslovenské múzeum, kde sa oboznámili s prírodovednou  expozíciou - Príroda Karpát. Na expozícii bola deťom predstavená história Zeme, vznik hornín a minerálov, skamenelý svet, pôvaby rastlín a rôznorodosť živočíšnych druhov. Cestou do školy si deti pochutili na výbornej zmrzline, ktorá ich príjemne osviežila.

• Aktivity detí v mesiaci júl - V. oddelenie ŠKD

• 5. 7. 2022
        • Ku dňu otcov vyrobili deti nádherné stromčeky šťastia.

Koncom júla navštívili Východoslovenské múzeum kde si mohli pozrieť prírodné krásy krajín Vyšehradskej skupiny na 60- tich fotografiách prírody. Potom prešli do podzemia, kde je vystavený Košický poklad, ktorý objavili v roku 1935 pri stavebných prácach na Hlavnej ulici. Je to najbohatší nález zlatých mincí na Slovensku. Na záver deti čakalo prekvapenie - ryžovanie zlata. Každý si mohol vyskúšať nájsť vlastné zlatinky zahrabané v piesku.

• Rozlúčky štvrtákov

• 30. 6. 2022
        • Žiaci štvrtých ročníkov mali rozlúčkové besiedky so svojimi pani učiteľkami a vychovávateľkami. Budúcim piatakom prajeme, aby v septembri vykročili správnou nohou.

• Hurá prázdniny!

• 30. 6. 2022
        • Posledný deň pred vysvedčením strávili žiaci pohybovými a zábavnými aktivitami na jednotlivých stanovištiach na školskom dvore. Úlohy zvládli vynikajúco a rýchlo.

• Vyhodnotenie celoročnej súťaže Maksík

• 30. 6. 2022
        • Žiaci prvého stupňa sa aktívne zapojili do súťaže pre bystré hlavy, Úspešných bolo veľa detí, ale 8 žiakov získalo prvé miesto.

2.ročník

Ema Kolesárová II.A - 1.miesto

3.ročník

Filip Molitoris, Samuel Gál, Terézia Papcunová, Zoran Gažovský – III.B - 1.miesto

4.ročník

Michal Vaľa – IV.A - 1.miesto

Radoslava Mária Kalakayová – IV.B - 1.miesto

Edo Skyba – IV.C - 1.miesto

• Vyhodnotenie súťaže Príroda očami detí

• 29. 6. 2022
        • Vo výtvarnej súťaži v I. kategórii celomestskej výtvarnej súťaže získala 1. miesto Yaroslava Matvieichuk z II.B. V literárnej súťaži v I. kategórii získala 2. miesto Radoslava Mária Kalakayová zo IV.B. Dievčatám gratulujeme a tešíme sa z ich úspechu.

• Školský výlet v Tatrách a návšteva Tricklandie V.B a VI.C

• 28. 6. 2022
        • Jedinečné putovanie Slovenskom v galérii trick-artu a optických ilúzií si v rámci školského výletu užili žiaci V.B a VI.C v Tricklandii v Starom Smokovci. V jej priestoroch žiaci videli námety slovenských ľudových povestí, rozprávok, ako aj reálie obcí a zámkov Slovenska.

• Výlet V.A  a VI.B v historickom centre Prešova
        • Výlet V.A a VI.B v historickom centre Prešova

• 28. 6. 2022
        • Výlet 5.A a 6.B do historického centra Prešova a návšteva Rákociho paláca v rámci školského výletu si žiaci užili. Zahrali si dokonca na historickom klavíri známeho slovenského hudobného skladateľa Mikuláša Moyzesa.

• Exkurzia v košickej telKE

• 28. 6. 2022
        • Žiaci IX.B, ktorí sa zapojili do súťaže ku Dňu študenstva a natočili video o význame štúdia a vzdelávania, dnes absolvovali zaujímavú exkurziu v košickej telKE. Chlapci si mohli vyskúšať prácu redaktorov, moderátorov, strihačov a kameramanov.

Dozvedeli sa viac o práci v televízii a bolo to pre nás všetkých veľmi zaujímavá skúsenosť.

• Rozlúčka deviatakov

• 27. 6. 2022
        • Dnes sa s učiteľmi, vychovávateľkami a vedením školy lúčili naši deviataci. Žiaci IX.A a IX.B si pripravili krátky kultúrny program, v ktorom sa predviedol Peter Filip Tichý so svojou tanečnou partnerkou, dievčatá Nika a Ninka si pre učiteľov pripravili krátky kvíz a všetci sme si na devať rokov v škole zaspomínali pri prezentácii, ktorú pripravil Samuel. Za spoluprácu pri príprave tohto príjemného posedenia ďakujeme aj triednym učiteľkám Kataríne Gerecovej a Dagmar Kažimírovej.

Milí deviataci, prajeme Vám veľa síl v ďalšom štúdiu na stredných školách.

• Návšteva Tropicaria v Budapešti

• 27. 6. 2022
        • V piatok 24. júna sa žiaci IX.A, IX.B, VIII.A a VII.A zúčastnili výletu do Tropicaria v Budapešti, kde si pozreli krásy podmorského sveta, dažďového pralesa a spoznali rôzne exotické zvieratá.

• Ocenenie premiantov školy

• 27. 6. 2022
        • Mesto Košice dnes ocenilo premiantov základných škôl za ich úspešné štúdium a úspechy v súťažiach a olympiádach. Za našu školu bol ocenený

Adam Fedorjak z IX.B

Adamovi blahoželáme a prajeme veľa úspechov v ďalšom štúdiu.

• Prváci na krúžku Pohybové hry

• 26. 6. 2022
        • V piatok 24.6. mali prváci poslednú hodinu krúžku Pohybové hry. Každé zo zúčastnených detí zvládlo zábavnú prekážkovú dráhu a gymnastické cvičenia. Za svoje šikovné výkony získali diplomy a sladkú odmenu.

• Žiaci VII.A objavovali krásy Slovenského raja

• 23. 6. 2022
        • Školský výlet si žiaci VII.A užili v Slovenskom raji v Dedinkách - Mlynkách. Výstup na Geravy  Zejmarského roklinou, kúpanie v Palcmanskej maši ako aj rôzne spoločenské aktivity a hry im priniesli kopec zábavy a zážitkov.