• Umiestnenie žiačky v okresnom kole súťaže Hviezdoslavov Kubín

• 29. 3. 2023
        • 24. marca sa žiaci Jamie Nielson, Barbora Štoncerová, Terézia Sabolová a Alexandra Jutková zúčastnli okresného kola v súťaži prednesu umeleckej literatúry Hviezdoslavov Kubín.

Naši žiaci čelili nemalej konkurencii, o to väčšia bola radosť z umiestnenia Barbory Štoncerovej z V.B triedy, ktorá v II. kategórii obsadila 3. miesto v prednese poézie.

Barborke blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

• Žiaci I. stupňa súťažili v atletike

• 20. 3. 2023
        • Žiaci a žiačky I. stupňa sa v sobotu 18.3. zúčastnili súťaži v detskej atletike. Spomedzi ôsmich škôl si svojimi výkonmi vybojovali krásne 5. miesto. Deti sa každou súťažou zlepšujú, pracujú usilovnejšie na hodinách a preto veríme, že čoskoro príde vysnívané víťazstvo.

• SWAP kníh - výmena detskej literatúry

• 16. 3. 2023
        • V rámci aktivít MAREC - MESIEC KNIHY sme na škole zorganizovali I.ročník SWAPu kníh - výmeny detskej literatúry. Ešte v piatok 17. marca môžu žiaci počas veľkej prestávky priniesť do učebne chémie knihu a odniesť si inú knihu, ktorú ešte nečítali a zaujme ich :)

• Športový úspech ôsmakov vo volejbale

• 16. 3. 2023
        • V utorok 14.3. sa žiaci ôsmeho ročníka Tomáš Orol, Jakub Tarasovič, Martin Tažík, Michal Kušnierik, Tomáš Roža, Alexej Gálik a Šimon Kralik zúčastnili volejbalového turnaja. Spomedzi piatich základných škôl si svojimi výbornými výkonmi vybojovali 1.miesto a postup na krajské kolo.

Gratulujeme chlapci a prajeme veľa športových úspechov v krajskom kole!

• Úžasný úspech našej žiačky

• 12. 3. 2023
        • Úspešnú sezónu 2022/2023 v krasokorčuľovaní má za sebou naša žiačka Sára Andrášová zo VII.A triedy, ktorá si v Slovenskom pohári v kategórii Mladšie žiačky vybojovala 3 zlaté, 1 striebornú a 2 broznové medaily a tak si zabezpečila postup na Majstrovstvá SR v krasokorčuľovaní.

Sáre blahoželáme a prajeme jej veľa ďalších úspechov.

• Otvorená hodina pre predškolákov z MŠ Hrnčiarska v I.B