• Čo nás čaká v januári

26.1. o 14:00 Pedagogická rada - vyhodnotenie VVV za I. polrok

31.1. Výpisy klasifikácie za 1. polrok
        • VITAJTE NA STRÁNKE NAŠEJ ŠKOLY
        • Čo ako škola ponúkame .....
        • Atraktívny školský areál pre kvalitný pohybový rozvoj žiakov
        • Vybavenie tried a odborných učební
        • Bádateľské a projektové vyučovanie
        • Oddychové zóny na chodbách
        • Oddychové zóny doplnené o knihy a hry
        • Pingpongové stoly a stolný futbal pre aktívne strávené prestávky a popoludnie
        • Areál školy bohatý na zeleň a vzácne druhy stromov
        • Účasť a úspechy vo vedomostných aj športových súťažiach
        • Spolupráca s organizáciami zameranými na environmentálnu výchovu
      • McDonnalds Cup

• 2. 5. 2022
        • Zmiešané chlapčenské a dievčenské družstvá sa na ZŠ Postupimskej 29.4. stretli proti sebe vo futbalovom turnaji McDonnalds cup.

Súťažili žiaci a žiačky 3. a 4. ročníkov. Spomedzi piatich škôl si naša škola vybojovala krásne druhé miesto, vďaka čomu si deti odnášajú medaily a pohár pre školu. Žiakom a žiačkam ďakujeme za úspešnú reprezentáciu a učiteľom TSV za prípravu.

• Floorball Cup - dievčatá

• 2. 5. 2022
        • Naše žiačky 7.-9. ročníka sa zúčastnili súťaže Floorball Cup, kde si vybojovali výborné 4. miesto. Nepostúpili na krajské kolo ale boli vynikajúcimi súperkami pre ostatné školy. Za prípravu ďakujeme pani učiteľke Baliovej.

• Floorball Cup - okresné kolo, chlapci

• 2. 5. 2022
        • Žiaci 7.-9. ročníka sa zúčastnili súťaže Floorball Cup - okresné kolo, kde si vybojovali krásne 4. miesto z 9 škôl. Bojovali do posledných síl, no postúpiť sa im nepodarilo. Zo súťaže si odnášajú veľké skúsenosti a motiváciu do ďalšieho športovania. Za prípravu ďakujeme p.uč. Zvolenskému

• Okresné kolo v stolnom tenise

• 2. 5. 2022
        • Dňa 28.4. sa na našej škole organizovalo okresné kolo v stolnom tenise, kde sa stretli žiaci a žiačky druhého stupňa.

Našu školu úspešne reprezentovali Alexej Gálik, Šimon Kralik, Tomáš Orol a Dominik Harkabus. Chlapci sa umiestnili na úžasnom druhom mieste, vďaka čomu si odnášajú medaily a pohár pre školu.

• Deň narcisov

• 29. 4. 2022
        • Aj na našej škole sme si včera 28. apríla pripomenuli Deň narcisov zbierkou, ktorú každoročne organizuje Liga proti rakovine. Dievčatá 4. ročníka sa podujali a navštívili každú triedu ako aj zborovňu.

Ďakujeme všetkým žiakom a pedagógom, ktorí podporili túto peknú myšlienku pomoci onkologickým pacientom.

• RUN4FOREST - Beh za stromy

• 29. 4. 2022
        • CVČ Orgovánová 5 v Košiciach, KEMP - Košický mládežnícky parlament v spolupráci s CVČ Stará Ľubovňa Vás všetkých pozývajú na podujatie

RUN4FOREST (Beh za stromy)

15.5.2022.

Za každého bežca sa vysadí v jeseni jeden strom. Je potrebná registrácia na https://prihlasky.cvckosice.sk/run4forest alebo svoj záujem nahláste u p. uč.Michaely Moskaľovej, ktorá prihlási žiakov našej školy.

• Slovo bez hraníc 2022

• 28. 4. 2022
        • V dňoch 25. a 26.4.2022 sa žiaci prvého a druhého stupňa zúčastnili na celomestskej recitačnej súťaži.

V poézii - II. kategória, získal 3. miesto Andrej Kmak (žiak IV.A).

Z úspechu sa tešíme a blahoželáme.

• Kurz zdravého aktívneho životného štýlu pre ôsmakov
      • Deň Zeme na Masarykovej
      • Dvere do budúcnosti

• 22. 4. 2022
        • Žiaci prvého stupňa namaľovali podľa vlastných predstáv dvere do budúcnosti. Dňa 25.4. sa o 15.00 uskutoční Out door galéria. Výstava bude na schodoch pred vchodom do Magistrátu mesta Košice na Triede SNP 48/A.

• Veľkonočné pozdravy od žiakov
      • Matematický klokanko a klokan

• 12. 4. 2022
        • Žiaci prvého a druhého stupňa si 11.4. preverili svoje matematické a logické myslenie. Veríme, že výborných a úspešných riešiteľov bude veľa.

• Odovzdávanie veľkonočných pohľadníc pre DDS Garbiarska
      • Medzinárodný deň detskej knihy strávili šiestaci v knižnici

• 11. 4. 2022
        • Konečne po dlhej pauze mohli naši žiaci navštívíť knižnicu. Pri príležitosti Medzinárodného dňa detskej knihy, ktorý sa každoročne slávi 2. apríla, sme sa zaujímavou besedou preniesli do sveta rozprávok dánskeho spisovateľa Hansa Christiana Andersena.

Ani trochu sme nepochybovali, aké dôležité je čítanie v dnešnej dobe a ako vplýva na formovanie mladého človeka.

• Vyhodnotenie okresného kola Pytagoriády

• 5. 4. 2022
        • 29. marca sa konalo okresné kolo Pytagoriády a naši žiaci boli úspešnými riešiteľmi.

Vyhodnotenie v jednotlivých kategóriách:

Kategória P3

Filip Molitoris III.B

Samuel Gál III.B

Zoran Gažovský III.B

Vanda Sičáková III.A

Leo Kruták III.A

Laura Lastovecká III.A

Kategória P4

1. miesto: Michal Vaľa IV.A

• Na hodine biológie navštívili piataci exotiku

• 4. 4. 2022
        • V rámci hodiny biológie žiaci V.A a V.B v piatok navštívili CVČ Domino a nielenže si mohli pozrieť rôzne exotické zvieratá a dozvedieť sa o nich rôzne zaujímavé informácie, ale si aj zvieratká ako potkany, pieskomila, hady, rôzne jašterice, korytnačky a kobylky mohli pohladkať aj zobrať na ruky.

• Zápis do 1. ročníka

• 2. 4. 2022
        • Zápis detí do prvého ročníka sa uskutočnil 1. a 2. apríla. Budúci prváci sa zoznámili s pani učiteľkami a prostredím školy. Prichádzali k nám deti veselé, komunikatívne, ale aj tiché a menej odvážne, odchádzali však s úsmevom, darčekmi a balónikom.

Blahoželáme a tešíme sa na nich v septembri.

• Výtvarná výchova v II.A - Stavby a stavebnice
    • Pozrite sa do našej školy v 1. polroku 2021/2022

• Partneri

• Počet návštev: 508613